Sihtkohad

Side

asub poolsaarel, mida ümbritsevad kahelt poolt kuldsed rannad. Side on väike kuurortlinn, Vahemere ääres, riigi lõunaosas, 75 km kaugusel Antalyast, Türgi ühe vanima asula (Side lähedal). Side le lähenedes on näha akvedukte ja vanu linnamüüre. Tänapäeva Side on elav ja kaasaegne kuurort, laiade liivarandade ja moodsate hotellidega. Sidest vaid 3 km kaugusel asuv Sorgun pakub tõeliselt lõõgastavat õhkkonda. Siinne merepõhi läheb sügavamaks järk-järgult ning rannad on valdavalt liiva- ja kruusarannad. Piirkond on kuulus oma imeliste männimetsade ja looduslikult kauni asupaiga poolest ning on seega ideaalne valik paaridele ja ka lastega peredele, nautimaks ilusat loodust, metsaradu ja merd. Mõne kilomeetri kaugusel Sorgunist asub Manavgati linn. Manavgati jõe tasandikele rajatud linna põhjaosa piirneb kaunite metsadega kaetud Tauruse mägedega. Manavgati kosk ja selle delta on linna tähtsamad looduslikud huviväärsused.
Sidest 5 km kaugusel asuv Kumköy on üks vanimaid turismisihtkohti Türgis ning üks populaarsemaid kuurorte Vahemere ääres. Ilusad liivarannad on lastega perede hulgas väga populaarsed, sest need lähevad aeglaselt sügavaks. Kohapeal leidub armsaid kohvikuid ja poode ning kõik, kes soovivad õhtul välja minna, võivad sõita lähedal asuvasse Sidesse.
Turism muutus Sides eriti populaarseks 1980. aastatel. Parim aeg linna külastamiseks on aprilli lõpp, mai, juuni algus ja oktoober.

Esiletoodud sihtkohad

Hersonissos

Vaata lähemalt

Pattaya

Vaata lähemalt

Türgi

Türgi Egeuse ja Vahemere rannik on õnnistatud pea aastaringse päikesepaiste ja pikkade laugete liiva- ja kiviklibuseguste randadega. Valdavalt kaitseb rannikut põhjatuulte eest Tauruse mäeahelik, mis on kaetud kargete seedri- ja männimetsadega. Õhk on tervislik ja mõnus hingata. Olenevalt piirkonnast on Türgi kliima natukene erinev, kuid parim aeg külastamiseks on mais, septembris ja oktoobris.
Kogu rannajoont Egeuse mere kuurortidest kuni Antalya lahe puhkekeskusteni nimetatakse Türgi Rivieraks või ka Türgi türkiisrannikuks.
Türgi paikneb väga soodsas geograafilises piirkonnas – osaliselt Euroopas ja peamiselt Aasias. Ta on ümbritsetud nelja merega – Musta merega põhjast, Egeuse ja Marmara läänest, Vahemerega lõunast. Türgi piirneb Euroopas Bulgaaria ja Kreekaga, Aasias – Gruusia, Armeenia, Iraani, Iraagi ja Süüriaga. 
Pealinn: Аnkara
Riigikeel: türgi
Rahvaarv: 75 627 384 (31.12.2012) neist mehi 51.1% , naisi 48.9%
Rahaühik: türgi liir. Aprill 2016 on liiri kurss euro ja dollari suhtes ca 1 EUR = 3,00 TL, 1 $ = 2,81 TL. Peaaegu igal pool aktsepteeritakse maksevahendina ka eurot ja USA dollarit. Hinnasildidki on, kas eurodes, dollarites või liirides aga tihti mitte paralleelselt, seega kõige kasulikum on maksta vääringus, mis sildil seisab, kuna kaupmehed kasutavad ümberarvestamisel ainult neile teadaolevat kurssi.
Aeg: Eestis ja Türgis on sama aeg.
Lennuaeg Tallinnast: ~ 4 tundi.
Kliima: Türgis on vahemereline kliima, mis tähendab pikki kuumi suvesid ja niisket, pehmet talve.
Türgi kuurortid: peamised kuhu pakettreise tehakse on – Antalya, Kemer, Belek, Side, Alanya.
Viisa: Eesti kodanikud võivad turismi eesmärgil Türki reisida viisavabalt. Viisavabalt saab Türgis viibida kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Välismaalase(halli) passi omanikud, peavad Eestist reisides kaasa võtma lisaks passile ka oma ID kaardi. ID kaart on vajalik kaasa võtta ka juhul, kui passis on olemas elamisluba.

Teised sihtkohad samas riigis