Sihtkohad

Kemer

väike mereäärne linn metsaorgudes, mida ääristavad Tauruse mäed ning mis asub Antalya kuurorti läheduses. Kemeri uhkuseks on kaunis sadam rannani ulatuva promenaadiga ning kaunilt kujundatud hotellid. Beldibi ja Tekirova vahelisel alal võib kohata peaaegu inimtühje randu ja erineva suurusega lahesoppe. Seetõttu sobibki Kemer just neile, kes unistavad segamatust puhkusest. Põhilisteks kohalikeks vaatamisväärsusteks on Ayisigi, Cirali, Chimera, Yoruk Park, Ulupinar, Beldibi Inn, Adrasan, Olympos, Phaselis. Veel 30 aastat tagasi oli siin Vahemereäärne küla, kus varjusid apelsinisaludesse majad. Tursimi arenedes hakkas linn kiiresti muutuma, hooneid ehitati arvukalt juurde.

Esiletoodud sihtkohad

Hersonissos

Vaata lähemalt

Pattaya

Vaata lähemalt

Türgi

Türgi Egeuse ja Vahemere rannik on õnnistatud pea aastaringse päikesepaiste ja pikkade laugete liiva- ja kiviklibuseguste randadega. Valdavalt kaitseb rannikut põhjatuulte eest Tauruse mäeahelik, mis on kaetud kargete seedri- ja männimetsadega. Õhk on tervislik ja mõnus hingata. Olenevalt piirkonnast on Türgi kliima natukene erinev, kuid parim aeg külastamiseks on mais, septembris ja oktoobris.
Kogu rannajoont Egeuse mere kuurortidest kuni Antalya lahe puhkekeskusteni nimetatakse Türgi Rivieraks või ka Türgi türkiisrannikuks.
Türgi paikneb väga soodsas geograafilises piirkonnas – osaliselt Euroopas ja peamiselt Aasias. Ta on ümbritsetud nelja merega – Musta merega põhjast, Egeuse ja Marmara läänest, Vahemerega lõunast. Türgi piirneb Euroopas Bulgaaria ja Kreekaga, Aasias – Gruusia, Armeenia, Iraani, Iraagi ja Süüriaga. 
Pealinn: Аnkara
Riigikeel: türgi
Rahvaarv: 75 627 384 (31.12.2012) neist mehi 51.1% , naisi 48.9%
Rahaühik: türgi liir. Aprill 2016 on liiri kurss euro ja dollari suhtes ca 1 EUR = 3,00 TL, 1 $ = 2,81 TL. Peaaegu igal pool aktsepteeritakse maksevahendina ka eurot ja USA dollarit. Hinnasildidki on, kas eurodes, dollarites või liirides aga tihti mitte paralleelselt, seega kõige kasulikum on maksta vääringus, mis sildil seisab, kuna kaupmehed kasutavad ümberarvestamisel ainult neile teadaolevat kurssi.
Aeg: Eestis ja Türgis on sama aeg.
Lennuaeg Tallinnast: ~ 4 tundi.
Kliima: Türgis on vahemereline kliima, mis tähendab pikki kuumi suvesid ja niisket, pehmet talve.
Türgi kuurortid: peamised kuhu pakettreise tehakse on – Antalya, Kemer, Belek, Side, Alanya.
Viisa: Eesti kodanikud võivad turismi eesmärgil Türki reisida viisavabalt. Viisavabalt saab Türgis viibida kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Välismaalase(halli) passi omanikud, peavad Eestist reisides kaasa võtma lisaks passile ka oma ID kaardi. ID kaart on vajalik kaasa võtta ka juhul, kui passis on olemas elamisluba.

Teised sihtkohad samas riigis