Sihtkohad

Alanya

mis jääb Antalyast 120 km kaugusele idasse oli juba 800 aastat tagasi seldzukkide üks meelepärasemaid mereäärseid puhkepaiku. Tänapäeval on see jätkuvalt populaarne ka euroopa turistide seas, keda kohapeal majutavad sajad hotellid ja villad. Seldzukkidele meeldis Alanya leebe kliima, hea sadam ja lähedus nende pealinnale, Konyale. Tänapäeval meelitab külalisi enim pikk liivarand, soe merevesi ja linna põnev ajalugu. Viimase kümnendi jooksul on Alanya palju arenenud ning praeguseks on rahvaarv tõusnud juba 250 000-ni, mis suvehooajal kahekordistub. Siiski jääb aga Alanya krooniks pikk rannajoon, mida kattev liiv ulatub kilomeetreid nii lääne kui ida suunas.

Parema hinna ja kvaliteedi suhtega puhkust on mujalt raske leida!

Esiletoodud sihtkohad

Hersonissos

Vaata lähemalt

Pattaya

Vaata lähemalt

Türgi

Türgi Egeuse ja Vahemere rannik on õnnistatud pea aastaringse päikesepaiste ja pikkade laugete liiva- ja kiviklibuseguste randadega. Valdavalt kaitseb rannikut põhjatuulte eest Tauruse mäeahelik, mis on kaetud kargete seedri- ja männimetsadega. Õhk on tervislik ja mõnus hingata. Olenevalt piirkonnast on Türgi kliima natukene erinev, kuid parim aeg külastamiseks on mais, septembris ja oktoobris.
Kogu rannajoont Egeuse mere kuurortidest kuni Antalya lahe puhkekeskusteni nimetatakse Türgi Rivieraks või ka Türgi türkiisrannikuks.
Türgi paikneb väga soodsas geograafilises piirkonnas – osaliselt Euroopas ja peamiselt Aasias. Ta on ümbritsetud nelja merega – Musta merega põhjast, Egeuse ja Marmara läänest, Vahemerega lõunast. Türgi piirneb Euroopas Bulgaaria ja Kreekaga, Aasias – Gruusia, Armeenia, Iraani, Iraagi ja Süüriaga. 
Pealinn: Аnkara
Riigikeel: türgi
Rahvaarv: 75 627 384 (31.12.2012) neist mehi 51.1% , naisi 48.9%
Rahaühik: türgi liir. Aprill 2016 on liiri kurss euro ja dollari suhtes ca 1 EUR = 3,00 TL, 1 $ = 2,81 TL. Peaaegu igal pool aktsepteeritakse maksevahendina ka eurot ja USA dollarit. Hinnasildidki on, kas eurodes, dollarites või liirides aga tihti mitte paralleelselt, seega kõige kasulikum on maksta vääringus, mis sildil seisab, kuna kaupmehed kasutavad ümberarvestamisel ainult neile teadaolevat kurssi.
Aeg: Eestis ja Türgis on sama aeg.
Lennuaeg Tallinnast: ~ 4 tundi.
Kliima: Türgis on vahemereline kliima, mis tähendab pikki kuumi suvesid ja niisket, pehmet talve.
Türgi kuurortid: peamised kuhu pakettreise tehakse on – Antalya, Kemer, Belek, Side, Alanya.
Viisa: Eesti kodanikud võivad turismi eesmärgil Türki reisida viisavabalt. Viisavabalt saab Türgis viibida kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Välismaalase(halli) passi omanikud, peavad Eestist reisides kaasa võtma lisaks passile ka oma ID kaardi. ID kaart on vajalik kaasa võtta ka juhul, kui passis on olemas elamisluba.

Teised sihtkohad samas riigis