Sihtkohad

Pattaya

Pattaya linn asub Tai lahe idarannikul umbes 170 km Bangkokist. Kunagi asus Pattaya kohal väike kaluriküla. XX sajandi keskel said Pattaya rannad populaarseks Bangkoki elanike seas. Linn mille kõrghooned jäävad alla vaid Bangkoki kõrghoonetele, köidab oma mugavate hotellide, päikese, mere ja kireva ööeluga. Linn on saanud populaarseks erinevate puhkajagruppide seas.
Pattayas on kaks põhiranda – Pattaya Beach ja Jomtien. Pattaya rannad asuvad kesklinnaga paraleelselt. Läheduses on kauplused, hotellid ja baarid. Te ei leia Pattaya rannas idüllilist puhkust palmide all. See rand asub peatee Pattaya Klang kõrval, sadamast lõuna poole ning see on aktiivse ööelu tsoon. Walking street on Pattaya kõige kuulsam tänav. Öösiti siin autod ei sõida, sest tänavatele astuvad seiklusi otsivad turistid , neid köidavad õllebaarid, diskoteegid, striptiisiklubid, go-go ning muu meelelahutus. Põhja Pattaya ja Jomtieni rannad asuvad teest kaugel, need on palju rahulikumad, sobivad perepuhkajatele. Põhja Pattaya ja Jomtieni randu eelistavad veespordi harrastajad. Jomtien on hotellide, kotermajade ja restoranidega elamurajoon. Kaugelt paistab Jomtienis Pattaya pargis asuv 56 –korruseline torn. Meelelehutuskompleksis on olemas veepark, erinevad atraktsioonid, pakutakse ka teisi, nii lapsi kui täiskasvanuid köitvaid meelelahutusi. Need keda Pattaya rannad ei huvita, võivad sõita lähedalasuvatele saarekestele, kus saab nautida vaikust, rahu, selget vett ja valget liivaranda. Populaarsed on jalutuskäigud merel – ujumine madalas ja sügavas vees , kalapüük jne.

Esiletoodud sihtkohad

Hersonissos

Vaata lähemalt

Tai kuningriik

Tai – tervisliku toidu, ilu ja tuhande naeratuse maaTai on riik Kagu-Aasias, Indohiina poolsaarel. Ta piirneb lõunas Tai lahe ja Malaisia, idas Kambodža ja Laosega ning läänes Andamani mere ja Birmaga. Kuni 11. maini 1949 kandis maa nime Siiam. Sõna thai (ไทย) tähendab tai keeles ‘vaba’. Sama sõna tähistab ka tairahvast, mistõttu osa elanikest, eriti suur hiina vähemus, kasutab endiselt nime “Siiam”. Tai ei ole olnud ühegi Euroopa riigi asumaa.
Tai Kuningriik on Aasia üks kõige enam külastatumaid riike. Põhjuseks on Tai looduse hingematva ilu, aastasadu vanade Templite, üle maailma tuntud külalislahkuse, eksootilise köögikultuuri ning kunagise suure ja võimsa Kuningriigi mälestiste vastupandamatu kombinatsioon ja loomulikult aastaringne soe ning päikeseline kliima.

Tai rannajoone pikkus on enam kui 3200 km. Seal asub suurel hulgal imekauneid liivarandu ning sadu väikeseid saari ja saarekesi. Lisaboonuseks on aastaringselt soe õhu- ja meretemperatuur ning väga mitmekesine mereelustik. Seetõttu on Tai väga hinnatud turismisiht rannamõnude nautijate, ujujate, sukeldujate ja snorgeldajate seas.

Kultuurihuvilistele on Tais suur hulk arheoloogilisi vaatamisväärsusi, sh budistlikke templeid, aga ka mitmekesiseid muuseume ja hulgaliselt festivale, mida leidub väga erinevale maitsele. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Taist kaks loodusobjekti (enam kui 6000 km2 suurune Dong Phayayen-Khao Yai metsaala Kambodža piiri lähedal ning Huai Kha Khaeng’i ja Thungyai Naresuan’i looduskaitsealad Birma piiri lähedal) ja kolm kultuurilist objekti (Ayutthaya linna ajalooline ala; Sukhothai-Kamphaeng Phet’i-Si Satchanalai ajaloolised alad, Ban Chiang’i muinasasula). Tai äärealadel elab mitmeid väikerahvaid, kes oma keelelt ja kultuurilt eristuvad Tai põhielanikest tailastest. Bangokis on hiiglaslikena tunduvaid turge, kus võib osta väga laias valikus kaupa väga laial hinnaskaalal. Lisaks on maailmakuulus Tai köök, kus kasutatakse palju ürte ja maitseaineid.
Pealinn: Bangkok
Rahaühik: baht (THB), 1 EUR on ca 44,50 THB (bahti).
Riigikeel: tai
Rahvaarv: 66 miljonit
Aeg: Tais on kell seitse tundi Eesti ajast ees.  
Kliima:  Päevased keskmised temperatuurid septembrist jaanuarini on 31°C–32°C ning veebruarist augustini 33°C–35°C. Öised keskmised temperatuurid on detsembris ja jaanuaris 20°C–21°C ning ülejäänud aastal 23°C–26°C.
Viisainfo: Eesti kodanikud saavad turismi eesmärgil viibida Tai Kuningriigis viisavabalt kuni 30 päeva eeldusel, et riiki saabutakse lennukiga. NB! Juhul, kui Tai Kuningriiki sisenetakse naaberriikidest maismaad pidi või merd mööda, on viisavaba viibimise periood kuni 15 päeva!
Vajalikud dokumendid riiki sisenemisel:
– pass, kehtiv vähemalt 6 kuud alates Taisse sisenemise kuupäevast
– edasi- tagasi lennupiletid
– piisavad rahalised vahendid: 10 000 Bahti inimese kohta või 20 000 Bahti pere kohta
– soovitav on tervise- ja reisikindlustus   
Liiklus: vasakpoolne.

*Populaarsemad (väärt proovimist) Tai TOIDUD ja JOOGID:
Pad Thai – kuumas õlis küpsetatud riisinuudlid liha või mereandidega; klassikaline taipärane roog, mida nauditakse kogu maailmas.

Som Tum – vürtsikas salat rohelisest papaiast.

Tom Yum Goong – vürtsikas krevetisupp; kohalik versioon võib olla äärmiselt vürtsine.

Karri – Tai karrit tuntakse täiusliku maitse ning värske tooraine, nagu laim ja Tai basiilik, julge kasutamise tõttu. Pakutakse erinevaid variante, mis kõik tasuvad proovimist.

Tom Kha Kai – koorene kookosesupp kanaga.

Kai Med Ma Muang – India pähklitega kana, mida serveeritakse köögiviljade ja sojast valmistatud maitsva kastmega.

Tai jäätee – traditsiooniline tugeva magusa maitsega Tai jook, mida serveeritakse kas kuumalt või külmalt.

Õlu – kõige populaarsemad õlled on Chang ja Singha; tegemist on kohalike laagriõlledega, mis sobivad ideaalselt kuumal päeval nautimiseks. Läänemaailma tooteid pakkuvates baarides on ka valik rahvusvahelisi õllesid.

Vein ja alkohol – pakutakse kõikides restoranides ning esmatarbekauplustes ja poodides.

Kohv – pakutakse enamikku tavapäraseid kohvisorte; kohv ei ole kohalike seas eriti populaarne.

*HEA TEADA:
Tuk Tuk – need kogu riigis laialdaselt levinud kolmerattalised taksod sõidutavad külastajaid kiiresti ja odavalt. Enne taksosse istumist leppige tasu juhiga kokku.

Maksmine/kaart – turgudel, väikestes poodides ja transporti kasutades varuge sularaha. Hotellides ja suuremates restoranides saab maksta kaardiga.

Jootraha – ei ole kohustuslik, kuid jootraha andmist hinnatakse kõrgelt.

Vesi – kraanivesi ei sobi joomiseks, kuid pudelivesi on odav ja kõikjal müügil.