Sihtkohad

Agios Nikolaos

koos Mirabello kaljuse rannikuga on üks elegantsemaid ja modernsemaid linnu tervel saarel. Linn on oma nime saanud pühale Nikolausele pühendatud väikese bütsantsiaegse kiriku järgi. Agios Nikolaos asub Kreeta kõige suurema – Mirabello lahe – looderannikul, 68 km kaugusel Iraklionist. Agios Nikolaos on vaieldamatult kõige ilusam rannikulinn. Peale selle peetakse linna veel Kreeta kõige moodsamaks kuurordiks, seda nimetatakse Kreeta Saint Tropez’ks. Agios Nikolaoses elab alaliselt 8500 inimest, suvel kasvab elanike arv 30 000ni. Selles kuurortlinnas on olemas kõik tarvilik mugavaks puhkuseks: hulgaliselt taverne, kohvikuid ja restorane, suveniiripoode ning maaliline jahisadam kust saab alustada mõnusat päeva merel laeva või jahiga. Legendi järgi olevat selle linna järves supelnud jumalanna Ateena.

Esiletoodud sihtkohad

Hersonissos

Vaata lähemalt

Pattaya

Vaata lähemalt

Kreeka

Kreeka asub Lõuna – Euroopas. Oluline osa Kreekast on mägine. Kõrgeim mäetipp – Olümpose mägi – asub merepinnast enam kui 2,9 km kõrgusel.
Rannikul ja saartel valitseb vahemereline, lähistroopiline kliima. Talv on pehme ning sajune, suved kuumad ja kuivad. Nendel kuudel kui tulikuum õhk Saharast küündib Kreekani, tõuseb keskmine temperatuur 40 °C-ni. Ateena laiuskraadilt põhja poole muutub kliima mandrilisemaks parasvöötme kliimaks. Parim aeg külastamiseks on mai, juuni ning september ja oktoober. Juulis ja augustis on turismi tipphooaeg.
Kreekale kuulub umbes 2000 saart, mis moodustavad 19% riigi territooriumist. Kreeka suurimad saared on Kreeta (Vahemeres), Euboia, Lesbos, Chios ning Küklaadi, Põhja- ja Lõuna-Sporaadi (Egeuse meres) ja Joonia saarestikud (Joonia meres). Põhjas piirneb Kreeka Albaania, Makedoonia, Bulgaaria ja idas Türgiga. Kreeka läänerannikut uhub Joonia meri, lõunarannikut Vahemeri ja idarannikut Egeuse meri. Riigil on 1228 km maismaapiiri. Kreeka rannajoone pikkus on 14880 km. 83% riigi territooriumist on mägine (kõrgeim tipp on 2917 m kõrgune Olümpose mägi).
Pealinn: Аteena
Riigikeel: kreeka
Rahvaarv: 11,2 mln. (2013 a. seisuga)
Rahaühik: euro. Kuna Kreekas on sularahas tasumine põhiline makseviis, siis paljudes väiksemates ärides ning maakohtades pole kaardimaksed võimalikud. Sularaha väljavõtmisel pangaautomaadist (nii deebet- kui krediitkaardiga) lisandub tasu 2,5% summast + 2 eur (sõltuvalt pangast).
Kliima: Kreekas valitseb vahemereline kliima – talv on siin soe ja niiske, suvi kuum ja kuiv. Kõige kauem püsivad ilmad soojad Kreeka suurimal saarel Kreetal. Kreeka lõunarannikul saab ujuda aprilli keskpaigast novembrini. Kõige kuumemad kuud on juuli ja august, mil õhutemperatuur tõuseb peaaegu 40°C-ni. Enamikus Kreeka piirkondades algab vihmaperiood umbes novembri keskel ja lõpeb veebruaris.
Aeg: Eestis ja Kreekas on sama aeg. 
Lennuaeg Tallinnast: ~ 4 tundi.
Viisainfo: Eesti kodanikule on Kreekasse reisimine viisavaba. Saab reisida nii kehtiva passi kui ID-kaardi alusel. Vene kodanikele ja Eesti mittekodanikust elanikele nn. „Halli passiga“ on Kreekasse reisimine viisavaba, juhul kui on olemas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba. Kaasa tuleb võtta pass + ID kaart, mõlema  kehtivus peab olema vähemalt 3 kuud peale reisi lõppu.

Teised sihtkohad samas riigis