Sihtkohad

Hurghada

on üks tähtsamaid turismikeskusi Punase mere kaldal. Punase mere veealust maailma peetakse üheks kaunimaks ja värvikamaks maailmas, mistõttu saab siin järele proovida kõik veespordiliigid: snorgeldamise, sukeldumise, purjetamise ja isegi lainelauaga sõitmise. Hurghada asub Kairost 450 km kaugusel. Kuurort on välja kasvanud väikesest kalurilinnakesest. Hotellide arvu poolest on Hurghada maailma kuurordite esiridades. Juba praegu on Hurghada rannikul enam kui 200 hotelli, linn laieneb pidevalt. Hurghada linnake koosneb kolmest osast – Sakkala (moodne linnakeskus, palju hotelle ja kaupluseid), EI Dahar (Hurghada vana osa, vähe hotelle, enamjaolt paiknevad seal kohalike elumajad) ja Village Road (uus linnaosa 5 km pikkuse promenaadiga, kus paiknevad hotellid, kauplused ja baarid).
Hurghadas ei ole kunagi igav – paik on tuntud oma idamaise külalislahkuse poolest. Hurghada sobib kõikidele puhkajatele, kes tunnevad mõnu päikesest, headest randadest ning aktiivsest meelelehutusest. Punase mere ilu saab nautida juba vaid 10 meetri kauguselt rannast. Hurghadas on teil võimalus nautida Giftuni saare lähedal olevat imelist veealust maailma. 

Esiletoodud sihtkohad

Hersonissos

Vaata lähemalt

Pattaya

Vaata lähemalt

Egiptus

Aastaringne päike, soe merevesi, sukeldumine, snorgeldamine ning kõrbesafari on vaid väike osa sellest, mida Egiptuses saab nautida. Seda kõike tuleb aga ise näha ja avastada, sest Egiptus pakub võimalusi igaühele.
Egiptus on riik, mis asub kahes maailmajaos. Siinai poolsaar, kus asub ka Sharm-el-Sheiki kuurort, on Aasias, mida Aafrikast eraldab Suessi kanal. Egiptus piirneb idast Iisraeliga, lõunast Sudaaniga ja läänest Liibüaga, tema kaldaid uhuvad põhjast Vahemeri ja idast Punane meri. Alla 10% territooriumist on põllumajanduslik maa. See asub enamasti Niiluse deltas, vahetult Niiluse kallastel, Suessi kanali ääres ja mõningates suuremates oaasides. 90% egiptusest on kõrb. Idas asub Araabia kõrb, läänes Liibüa kõrb ning lõunast tungib peale Sahara.
Pealinn: Kairo
Riigikeel: araabia
Rahaühik: egiptuse nael, mille kurss euro suhtes on ca 1 LE = 0.125 EUR. Kõige väiksem rahatäht on 0,25 naela ehk 25 piastrit. Hiljuti on käibele tulnud 1-naelased ja 50-piastrised mündid. Üldiselt aktsepteeritakse ka dollareid ja eurosid, ent hinnad on siis pisut kallimad tänu kõrgemale kursile ning tagasi antakse enamasti egiptuse naelades. Kasulikum on alati omada väikeseid rahatähti.
Kliima: kuiv ja soe kontinentaalne kliima, päevase ja öise temperatuuri vahe on suur. Detsember, jaanuar ja veebruar õhutemperatuur 23-25 kraadi.
Aeg: Talvel on Egiptuses Eestiga sama aeg. 
Lennuaeg Tallinnast: ~ 5 tundi.
Viisainfo: Eesti kodanikule on Egiptusesse reisimiseks vajalik viisa. 30-päevaks on turistiviisat võimalik taotleda piirilt. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud pärast soovitava viisa perioodi lõppu.
Hurghada: Egiptuse ühekordne 30-päevane turismiviisa vormistatakse Hurghada lennujaamas enne passikontrolli läbimist, selle maksumus on ~ 25 USD, kaasa võtta võimalikult täpne sularaha, USA dollarid. NB! Reisijad, kes reisivad Eestist Egiptusesse Vene või nn. „halli passiga” on KOHUSTUSLIK kaasa võtta ka ID kaart, mis tõestab elamisluba Eestis. Lennule registreeritakse ainult need reisijad, kellel on esitada nii kehtiv pass kui ka ID kaart.
Sharm el Sheikh: Eesti ja Vene kodanikel on Sharm el Sheikhi sisenemiseks võimalik vormistada piiril ka tasuta nn. Siinai tempel, mis kehtib 14 päeva. See on mõeldud  liikumiseks Siinai regioonis. “Halli passiga” reisijad ning reisijad, kes plaanivad väljasõite Kairosse, Luxorisse, Moosese allikatele või soovib viibida kohal rohkem kui 14 päeva tuleks vormistada kindlasti lennujaamas turismiviisa. Egiptuse ühekordne 30-päevane turismiviisa vormistatakse Sharm el Sheikhi lennujaamas enne passikontrolli läbimist. Viisa maksumus on ~ 25 USD, kaasa võtta võimalikult täpne sularaha, USA dollarid. Reisijad, kes reisivad Eestist Egiptusesse Vene või „halli passiga” on KOHUSTUSLIK kaasa võtta ka ID kaart, mis tõestab elamisluba Eestis. Lennule registreeritakse ainult need reisijad, kellel on esitada nii kehtiv pass kui ka ID kaart.

Teised sihtkohad samas riigis

Sharm el Sheikh

Vaata lähemalt