Sihtkohad

Varna

Varna rannakuurordid on turistide seas ühed kuulsaimad sihtpaigad. Need kuurordid pakuvad külastajatele kõiki mugavusi ja meelerahu ning on ka keskkonnasõbralikud. 
Varnast 18 km põhjapoole jääb Mustamere rannakuurort Golden Sands (Kuldsed Liivad) ning mõnevõrra kaugemale lõunapoole Sunny Beach. Golden Sands piirneb üheltpoolt mere ning teiselt samanimelise rahvuspargiga Golden Sands National Park. Golden Sands on tuntud oma kauni ja pika kuldse liivaga keatud rannajoone poolest, millel vookleb rahvusvaheliselt tuntud rannakuurort.  Nimi Golden Sands pärineb vanast lengendist, kus piraadid kaevasid üles tohutu suure varanduse kulla näol, kuid loodus muutis kulla kättemaksuks imeilusaks kuldseks liivaks. Oma luksuslike hotellide, imeilusa rannaliiva, jahedust pakkuva pargi ning rohkete vaba aja- ning meelelahtusvõimalustega loob Golden Sands (näidatud pildil ) unikaalse puhkuseatmosfääri, mille muudab täiuslikuks Varna leebe, kontinentaalne kliima.

Esiletoodud sihtkohad

Hersonissos

Vaata lähemalt

Pattaya

Vaata lähemalt

Bulgaaria

Bulgaaria asub Lõuna-Euroopa ida osas. Musta mere läänerannikul. Tema naabrid on põhjas Rumeenia, läänes Serbia ja Makedoonia ning lõunas Kreeka ja Türgi. Bulgaaria on 2007. aastast Euroopa Liidu liige.  Bulgaaria idapiiri ääristab koguni 378 km ulatuses Musta mere liivane rand. Must meri on puhas, rahulik ja mitte kuigi sügav. Selle soolasisaldus on koguni kaks korda väiksem kui Vahemere oma. Mustas meres ei ela röövkalu. Enam kui pool Bulgaariast 

on mägine maa. Alpi mäestikud Rila ja Pirini on kõrgeimad Bulgaarias ja tervel Balkani poolsaarel.
Kõrgeim tipp Balkanil on Musala (2924 m). Suurim jõgi Bulgaarias on Doonau, mis on ühtlasi looduslik piir Rumeeniaga.
Pealinn: Sofia
Riigikeel: bulgaaria
Rahaühik: Bulgaarias on käibel Bulgaaria leev. Leevi kurss euro suhtes on ca 1 EUR = 1,90 BGN. Soovitav on raha vahetada Eestis või kui soovite kohapeal vahetada siis soovitame seda teha ainult pangas. Pangas raha vahetades on vajalik pass. Tähelepanelik tuleb olla valuutavahetuspunktides raha vahetades, kuna seal kiputakse turiste petma. Saadud raha tuleb kindlasti kohapeal üle lugeda. Bulgaarias on sularahas tasumine põhiline makseviis, siis paljudes väiksemates ärides ning maakohtades pole kaardimaksed võimalikud.
Kliima: mõõdukas ja subtroopiline. Riigi pehmet kliimat mõjutavad Vahemeri ja Must meri. 
Parim aeg Bulgaarias puhkamiseks on mai keskpaigast septembri keskpaigani. Suvel on siin harva väljakannatamatult palav – õhutemperatuur jääb vahemikku 25–29°C, veetemperatuur on 25°C. Mägistes paikades langebõhutemperatuur õhtuti viie kraadi võrra madalamale kui ülejäänud Bulgaarias. Öine õhutemperatuur jääb vahemikku 16–19°C. 
Aeg: sama aeg Eestiga.
Lennuaeg Tallinnast: ~ 3 tundi.
Viisainfo: Eesti kodanikule on Bulgaariasse reisimine viisavaba. Saab reisida nii kehtiva passi kui ID-kaardi alusel. Vene kodanikele ja Eesti mittekodanikust elanikel nn. „Halli passiga“ on Bulgaariasse reisimine viisavaba, juhul kui on olemas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba. Kaasa tuleb võtta pass + ID kaart, mõlema  kehtivus peab olema vähemalt 3 kuud peale reisi lõppu.
NB! Reisijad, kes soovivad sõita ekskursioonile Istanbuli tuleb reisile kaasa võtta 6 kuud kehtiv pass. “Halli passiga” reisijatel peab olema vormistatud ka Türgi viisa.

Perepuhkus Bulgaarias Musta  mere  ääres  on  hea  valik,  mille muudavad  veel  paremaks 
teenuste  ja  toodete soodsad hinnad. Bulgaaria  köidab  puhkajaid  maheda mäestikukliima
lõhnavate männimetsade, kuldsete peeneliivaliste  mererandade  ning  puhta  ja  vaikse smaragdi karva  Musta  merega. Musta  mere  parimates  kuurortides  pakutakse taskukohaseid  ja 
rahulikke  puhkusevõimalusi  erinevale  maitsele.  Aktiivse  puhkuse  eelistajatel  on Bulgaarias 
võimalik järele  proovida  kõikvõimalikud  veespordialad,  samuti  saab  siin  tegeleda ratsutamise 
ja keegliga. Bulgaaria  kuurortides  leidub  ohtralt  tervisekeskuseid,  mida  armastavad  külastada  need,  kes ihkavad puhkuse ajal mitte ainult päikesest rõõmu tunda ja rannamõnusid nautida, vaid erinevate looduslike raviprotseduuridega tervist parandada. Ka neile, keda köidab ööelu on Bulgaaria kuurortides erinevad ahvatlused: siin on palju ööklubisid, baare, kasiinosid ning mitmeid meelelahutusüritusi. Bulgaaria kuulsamad kuurordid on Golden Sands, Sunny Beach, St Konstantin ja Obzor.

Teised sihtkohad samas riigis

Sunny Beach

Vaata lähemalt